Rum Hampden Estate Overproof 0,7 l


Podíl alkoholu: 60%
Země původu: Jamajka  
Objem: 0.7 l

Stav: Na skladu

1750 Kč
(cena včetně 21% DPH)

2500Kč/litr

Popis produktu

Hampden Estate patří mezi poslední aktivní palírny , které k výrobě svých rumů dodnes používají diskontinuální destilační proces, přírodní kvasinky a pramenitou vodu. Tím pádem se v rumu neobjevuje cukr, taniny, karamel ani glycerin. Pouze nefalšovaný, autentický rum, jenž neobsahuje nic umělého!
Již od svého založení získává společnost Hampden vodu z pramene, který se nachází čtyři kilometry jižně od palírny. Odtud je voda do destilerie již po staletí odváděna sítí kanálů. Před destilací prochází alkohol neobyčejnou fermentací. Proces spouštějí „divoké“ kvasinky, které se přirozeně nacházejí a rozmnožují ve fermentačních komorách. Po osmi až patnácti dnech kvašení v dřevěných kuželovitých kádích je tzv. „deadwash“ (zápara –tekutina po zkvašení, jež je připravená kdestilaci) v kádích ponechána po další dva týdny, během nichž dochází k dodatečné bakteriální fermentaci. Díky tomu se ve fázi destilace vytvářejí specificky vysoké hladiny esterů typické pro rumy Hampden. Během kvašení je přidáván stoprocentní třtinový ocet vlastní výroby. Ten dodává výslednému rumu jeho jedinečné a nezaměnitelné aroma. Hampden Estate patří mezi poslední aktivní palírny, které k výrobě svých rumů dodnes používají diskontinuální destilační proces.
V současnosti pracují se čtyřmi funkčními kotlíkovými destilačními zařízeními. Destilace trvá kolem sedmi hodin a výsledný rum obsahuje zhruba 82 % alkoholu.
Rumy Hampdense začaly ukládat ke staření (sudy po bourbonu) až po akvizici destilerie rodinou Husseyůvroce 2009.
Nejstarší rumy uložené do sudů ke zrání v jamajských tropických podmínkách pocházejí zroku 2010.
„Single rumy“ společnosti Hampden jsou vyráběny, stařeny a lahvovány bez přidání jakýchkoli aditiv.
Aroma: Pečený banán, ananas jemné aroma muškátového oříšku, kandované citrusové kůry, cukrové bonbony, karamel.
Chuť: Je výrazná, nese tóny ovocného džemu (ananas, jablko, hruška, mango, papája). Tóny hřebíčku, skořice, máslového těsta, lékořice.
Závěr: Náznak uhelného kouře.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení zboží

 

QR-Code

Doporučené produkty


EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.